Na jaren van voorbereiden, plannen, overleggen en hard werken is de bouw van de nieuwe Multifunctionele Accommodatie (MFA) in Langeveen officieel gestart. Deze bijzondere mijlpaal werd vrijdag 10 juli feestelijk gevierd tijdens een drukbezochte bouwborrel, waar vele inwoners uit Langeveen en Bruinehaar, toekomstige gebruikers, sponsoren, vrijwilligers en andere betrokkenen samenkwamen om het startsein van dit unieke dorpsproject te vieren.
De MFA is veel meer dan een nieuw gebouw. Het is een initiatief dat tot stand is gekomen dóór, vóór en mét de inwoners van Langeveen en Bruinehaar. Vanaf de eerste plannen heeft de gemeenschap actief meegedacht en meegewerkt. Velen herinneren zich nog de gezamenlijke fietstocht naar Tubbergen, de drukbezochte informatieavonden en de vele vrijwilligers die de handen uit de mouwen staken bij het opruimen van de voetbal-, tennis- en handbalvelden. Ook de vele acties om geld in te zamelen voor het project onderstrepen de enorme betrokkenheid binnen beide dorpen.
De officiële start van de bouw is daarmee het resultaat van jarenlange inzet, samenwerking en saamhorigheid.
Samen bouwen aan de toekomst
De MFA wordt de plek waar sport, onderwijs, zorg en ontmoeting samenkomen. HV Langeveen, VV Langeveen, volleybalvereniging Flash Stars, tennisvereniging De Iemenslag en de Mariaschool bundelen straks hun krachten onder één dak.
Daarnaast sluiten ook kinderopvang en zorgaanbieders zich als hoofdgebruikers aan. Ook is er ruimte voor andere verenigingen en maatschappelijke organisaties. Tijdens recente inloopbijeenkomsten bleek opnieuw hoeveel belangstelling hiervoor bestaat.
Samen zorgen zij straks voor een levendig gebouw en buitenterrein dat bijdraagt aan een sterke, gezonde en toekomstbestendige leefomgeving voor jong en oud.
Symbolisch startmoment
Een bijzonder moment tijdens de bouwborrel was het hijsen van de MV-L-vlag door de toekomstige hoofdgebruikers. Vertegenwoordigers van de Mariaschool, de kinderopvang, de fysiotherapiepraktijk, HV Langeveen, VV Langeveen, volleybalvereniging Flash Stars en tennisvereniging De Iemenslag gaven daarmee gezamenlijk het officiële startsein voor de samenwerking in het gebouw waar straks leren, ontwikkelen, sporten en ontmoeten centraal staan.
Een kijkje in de toekomst
Tijdens de bouwborrel was er volop gelegenheid om de bouwplaats van dichtbij te beleven. Vanaf een speciaal geplaatste container konden bezoekers het bouwterrein van bovenaf bekijken. Met behulp van VR-brillen maakten zij alvast een indrukwekkende wandeling door de toekomstige MFA en vanaf een tijdelijk dakterras genoten bezoekers van het uitzicht over de voetbalvelden en de nieuwe tennisbanen, waar een aantal jeugdleden hun tennis skills liet zien – precies zoals dat straks vanuit de huiskamer van de MFA mogelijk zal zijn.
Daarnaast gingen bezoekers in gesprek met bestuursleden en leden van de bouwcommissie, die uitleg gaven over de plannen en de voortgang van de werkzaamheden.
Ook werd volop meegedacht over een passende naam voor de nieuwe MFA. De ideeënbus vulde zich met tientallen creatieve en verrassende suggesties, waarvan er mogelijk één de toekomstige naam van het gebouw zal worden.
Grote waardering
voor alle betrokkenen
Het bestuur sprak tijdens de bijeenkomst zijn grote waardering uit voor iedereen die bijdraagt aan de realisatie van de MFA. De bouw van de accommodatie is het resultaat van een intensieve samenwerking tussen vele betrokken partijen, vrijwilligers en deskundigen, die gezamenlijk werken aan een toekomstbestendige ontmoetingsplek voor beide dorpen.
Met trots is dan ook genoemd dat de uitvoering van het infrawerk volledig lokaal wordt gerealiseerd onder regie van ter Groot Grond- en Loonwerk. Samen met vele andere lokale partners – een speciaal bouwbord werd op 10 juli dan ook geplaatst.
Een bijzonder woord van dank ging uit naar Gerben Olimulder, Johny Aman en Alwi Buter. Zij begeleiden volledig vrijwillig de bouw en de inrichting van het buitenterrein. Hun deskundigheid, betrokkenheid en inzet zijn van grote waarde voor het slagen van het project.
Feestelijke afsluiting
Rond 19.00 uur zorgde Masked Singer Eddy 'de Beunhaas' Weusthuis voor een verrassend optreden door uit volle borst het Wilhelmus te zingen. Daarmee gaf hij op bijzondere wijze het startsein voor de afscheidswedstrijd van Wessel, Nick en trouwe '12e man' Wilco Schröder. Na afloop zorgde zanger Danny voor een gezellige sfeer in de feesttent, waar nog lang werd nagepraat over deze bijzondere dag.
Dank aan vrijwilligers
Het bestuur kijkt met veel trots terug op de geslaagde bouwborrel en spreekt zijn grote waardering uit voor iedereen die heeft bijgedragen aan de organisatie.
Een speciale dank gaat uit naar de activiteitencommissie, die in korte tijd een uitstekend georganiseerde middag en avond wist neer te zetten.
Maar bovenal gaat de grootste dank uit naar alle inwoners, vrijwilligers, sponsoren en betrokkenen die de afgelopen jaren hebben meegewerkt aan de totstandkoming van dit bijzondere project én aanwezig waren tijdens deze feestelijke start van de bouw.
Met het officiële startsein is een nieuwe fase aangebroken. De verwachting is dat in september 2027 de deuren van de Multifunctionele Accommodatie geopend kunnen worden en Langeveen en Bruinehaar samen kunnen genieten van een centrale ontmoetingsplek waar leren, ontwikkelen, sporten en ontmoeten samenkomen.