TUBBERGEN - Zondag 10 mei stond sporthal De Vlaskoel in het teken van de eerste editie van de Girls Cup. Met zes deelnemende teams en ruim vijftig enthousiaste meiden werd het een sportieve en geslaagde basketbalmiddag vol strijd, plezier en gezelligheid.
Teams uit de regio, zoals Jugglers basketbal en basketballvereniging Uitsmijters, namen het op tegen teams van verder weg, waaronder Landstede Basketbal ZAC, MBCA Amstelveen en het Duitse BBC Osnabrück . Daarmee kreeg het toernooi direct een mooi internationaal karakter.
In de poulewedstrijden werd fanatiek gestreden om een plek in de kruisfinales. Jolly Jumpers wist zich uiteindelijk te plaatsen voor de finale. Aan de andere kant van het schema was BBC Osnabrück de sterkste.
De finale tussen het Nederlandse Jolly Jumpers en het Duitse BBC Osnabrück zorgde voor volop spanning. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en lange tijd ging het gelijk op. Uiteindelijk trok Jolly Jumpers aan het langste eind en mocht de ploeg de eerste Girls Cup beker in ontvangst nemen.
Naast de wedstrijden waren er ook leuke individuele onderdelen. Bij de lay up wedstrijd was er taart te winnen en ook deze prijs ging naar Jolly Jumpers. De individuele vrijworpwedstrijd werd gewonnen door een talent van Uitsmijters. De taarten werden beschikbaar gesteld door De Kleibakker.
Ook buiten het veld was er volop aandacht voor sfeer en gezelligheid. Ieder team kreeg een mooi aandenken mee naar huis. Omdat het toernooi plaatsvond op Moederdag, werden ook de moeders niet vergeten. Zij ontvingen een mooie roos als blijk van waardering.
Jolly Jumpers kijkt terug op een zeer geslaagde eerste editie van de Girls Cup. Het toernooi werd mede mogelijk gemaakt dankzij steun van @euregiodnl en Interreg.