Terug
IMG_2906.jpeg

Mooi da’j d’r bint...

MARIAPAROCHIE - Hij had het bord bij de sporthal wel eens gezien, “Welkom bij Buurtkamer De Noaber”. Elke woensdagochtend. Een keer had-ie voor de deur gestaan. Mwah, veel lawaai en gelach, niet zo gunstig voor z’n gehoorapparaat. Daar zaten vast en zeker allemaal van die hulpeloze bejaarden tegen elkaar aan te praten zonder te luisteren. Hij kende vast niemand. En bovendien, wie zou belang hebben bij zijn verhalen?

Maar op een winterse woensdagochtend die maar niet wilde oplichten, toen hij alle geraniumknoppen al open had gekeken. De krant al was gespeld en de koffie zijn neus uitkwam, sloeg hij toch maar eens een das om. De trapper hoog en daar ging-ie, de drempel over. Weer kwam dat lawaai en gelach hem tegemoet in de sporthal. Hij opende de deur van het sportcafé en stuitte meteen op een tafel vol mannen, aan de klets en aan de koffie. “Mooi da’j d’r bint”, hoorde hij, en toen ging het gauw.

Ook koffie? Of thee. Wil je meedoen met jeu-de-boules of kun je biljarten? Kaarten kan natuurlijk ook, of sjoelen. Noem maar op, een hele kist vol spellen. Nou, hij bleef liever gewoon even zitten, even de kat uit de boom kijken. Je bent Twentenaar of je bent het niet. Ook dat kon. Hij hoorde zichzelf weer praten, lachen zelfs. En eigenlijk, eigenlijk kende hij de meesten wel. Of de neef van een buurvrouw of een klasgenoot van vroeger. Allemaal mensen, jong van hart, mannen en vrouwen, die gezelligheid zoeken bij elkaar.

En kijk, dat is precies de bedoeling van Buurtkamer De Noaber te Mariaparochie. Niets hoeft, alles mag. Nou ja, alles… Elke woensdagochtend is iedereen welkom van half 10 tot half 12 in het sportcafé van De Haambrink. Er zijn geen kosten aan verbonden, u betaalt alleen 1,20 euro voor een kopje koffie of thee. Je moet in het leven nu eenmaal zelf de slingers ophangen.