Terug
Kidsrun Turvenloop.JPG
Sport & Vrije tijd

Weer groot aantal deelnemers in 11e Turvenloop

LANGEVEEN & BRUINEHAAR – Het is inmiddels een traditie aan het einde van het jaar, de Turvenloop in Langeveen en Bruinehaar. Dit wandel- en hardloopevenement werd dit jaar voor de 11e keer georganiseerd. Met maar liefst zo’n 650 deelnemers aan de start was deze editie een groot succes.

De eerste wandelaars melden zich om 9 uur en ook de overige wandelaars vertrokken in de loop van de ochtend. De weergoden waren goed gezind. Weliswaar geen zon, maar de hele dag droog en weinig wind. De Turvenloop wordt in samenwerking met carnavalsvereniging de Turftrappers georganiseerd. Een mooie traditie is dat de Hoogheden van diverse carnavalsverenigingen zich bij de wandelaars aansluiten. Dit onder aanvoering van Prins Guido en Adjudant Alwin. Zij wandelden door de prachtige omgeving van Langeveen en Bruinehaar. Onderweg werd volop genoten van  de gezelligheid,  met onder andere chocolademelk en erwtensoep. Na afloop van de wandeling moedigden zij de hardlopers van de 5 km, 10 km en de Kidsrun aan. De dag werd afgesloten met een gezellig samenzijn bij Café-Restaurant Waaijer.

Prijzen
De hardlopers konden kiezen uit twee afstanden, de Nieuwmeijer Fysio 5km en de Plus Wallerbosch 10 kilometer. Voor de snelste hardlopers waren er prijzen te winnen, beschikbaar gesteld door verschillende sponsoren. Bij de 10km voor de mannen was de eerste plaats voor Edward Wigger met een tijd van 36:23 minuten, en bij de vrouwen Anouk Kuiphuis met een tijd van 40:45 minuten. Op de 5 kilometer wonnen William van Eeken (14:41) en Yvonne Meijer (19:13). Voor alle uitslagen zie www.uitslagen.nl

 

Teamsloop
Naast de individuele hardlopers werd er ook gestreden in de Teamsloop voor bedrijven, vriendengroepen en verenigingen.  Bouwonderneming Oude Wolbers won op de 10 kilometer en Rabobank op de 5 kilometer. Zij kregen beide een wisselbokaal overhandigd.

News Outside G-run
Voor het 3e jaar werd de G-run gehouden. Helaas waren er geen aanmeldingen. De organisatie zal dit evalueren, hoe zij in de volgende Turvenloop hier wel een succes van kunnen maken.

 

KOSMO Kidsrun
De 11e Turvenloop werd afgesloten met de kidsrun. Aangemoedigd door een groot aantal volwassenen legden eerst de allerkleinsten een afstand van 250 meter af. Daarna volgden de iets oudere kinderen met hun afstand van 500 meter en tenslotte de oudsten op de kilometer. Waar nodig deden de ouders van de kinderen ook mee. Er waren bekers te winnen voor de snelste 3 deelnemers bij de jongens en de meisjes en iedereen kreeg een medaille als herinnering. Voor de 3 mooist verkleedde kinderen waren er boekenbonnen te winnen.

Snelste Langevener
De prijs voor de snelste Langevener /  Bruinehaarder ging op de 5km bij de mannen naar Boet Haarhuis (22:48) en bij de vrouwen naar Annelien Hoff (21:08). Op de 10 km ging de eerste plaats bij de mannen naar Sebastiaan Tijhuis (50:04) en bij de vrouwen naar Jorien Snijders (46:16).

Martijn Schokker Gordijnen wandeltocht
De diverse wandelafstanden trokken een recordaantal van maar liefst 300 deelnemers.

11e editie
Vanwege de jubileumeditie kreeg elke deelnemer een herinnering in de vorm van een speldje.

De Turvenloop dankt alle vrijwilligers en sponsoren. Zonder jullie inzet en bijdrage is de organisatie niet mogelijk!